Kropelka dla małżeństwa – konflikt

Warsztaty - konflikt małżeński

Termin

27 styczeń 2024 r. godziny 9 - 16.

Miejsce

Gliwice, ul. Bernardyńska 19.

Koszt

150 zł od pary.

Zgłoszenia

Formularz zgłoszeniowy

“Konflikt małżeński i co dalej?” z grą małżeńską “Przekonaj mnie!”

To tytuł warsztatów z obszaru rozwiązywania konfliktów.

Warsztaty “Konflikt małżeński i co dalej?” są kierowane do małżonków sakramentalnych, którzy chcą podejmować pracę nad relacją w swoim małżeństwie. Każde małżeństwo przeżywa konflikty, ale niestety nie każde prawidłowo je rozwiązuje. Ucieczka od trudnych tematów jest „zamiataniem pod dywan” i nie służy trwałości małżeństwu. Skrajności, które występują po sytuacjach trudnych np. zazdrość, brak zaufania, kontrola, mogą skomplikować codzienne funkcjonowanie małżonków. Warsztaty mają na celu: uświadomienie sobie przyczyn konfliktu, zmotywowanie do podejmowania trudnych tematów, nabycie umiejętności poszukiwania prawidłowych rozwiązań, sposoby odzyskiwania równowagi po konflikcie, doświadczenie pozytywnych rozwiązań. W czasie warsztatów przewidziane są przerwy na kawę.

Nikt nie lubi się kłócić choć wszyscy wiemy, że konflikty w związku są nieuniknione.

Dbać o relacje małżeńskie można na wiele sposobów, my proponujemy połączyć przyjemne z pożytecznym. W atmosferze randki, przy dobrej kawie i ciastku, małżonkowie będą mogli przyjrzeć się konfliktowej sytuacji tak, aby zbliżyć się do siebie i wspólnie odnaleźć lepsze rozwiązanie.

Gra autorska “Przekonaj mnie” stworzona na potrzeby warsztatu pomaga w rozwiązywaniu małżeńskich sytuacji konfliktowych. Najważniejsze nie jest udowodnienie własnej racji, ale możliwość wypowiedzenia wzajemnych oczekiwań i emocji. Gra pomaga w rozmowie na głębszym poziomie, co służy lepszemu zrozumieniu nieporozumienia i ułatwia wspólne poszukiwanie najlepszego rozwiązania. Każda para otrzyma egzemplarz gry na własność.

Nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być jeszcze lepiej!

ZALICZKA

Oprócz zgłoszenia wymagana jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł.

Prosimy o wpłatę podane poniżej konto bankowe w terminie do tygodnia od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Duszpasterstwo Rodzin, ul. Łużycka 1, 44-100 Gliwice

Bank Pekao S.A. I/O. Gliwice, Nr 78 1240 1343 1111 0010 0621 2620

tytułem: darowizna na cele kultu religijnego (warsztaty małżeńskie)

WARSZTATY POPROWADZĄ

Katarzyna
Kamińska-Jurkiewicz

Diecezjalna Doradczyni Życia rodzinnego

Michał
Jurkiewicz

Diecezjalny DoradcA Życia rodzinnego

Katarzyna i Michał Jurkiewiczowie – małżeństwo z 27 letnim stażem, rodzice dwóch dorosłych synów, diecezjalni doradcy życia rodzinnego, twórcy gry małżeńskiej „Przekonaj mnie!”.

Uczestnicy o warsztatach z konfliktu

Podobał mi się jasny i konkretny przekaz jak dobrze się komunikować, ale i jakich błędów unikać. Dużo przykładów i ćwiczeń. Miła rodzinna atmosfera. Osobiście zobaczyłem, że w komunikacji z żoną, wiele razy ją blokowałem i wysyłałem błędne sygnały. Będę nad tym pracować.
Andrzej
mąż Kasi
Warsztaty pozwoliły na bliskie spotkanie z moim mężem jak na randce a zarazem głębokie rozmowy o sprawach niekiedy trudnych, na które brakuje czasu w codzienności. Chcę pracować nad doceniam i chwaleniem mojego męża. Szkoda, że tak mało małżeństw korzysta z tego spotkania i warsztatów.
Milena
żona Patryka
Warsztaty dały możliwość przedyskutowania w krótkich ćwiczeniach poruszanych tematów. Z pewnością jest to impuls do rozpoczęcia analizy codziennych sytuacji, zachowania i emocji, które pojawiają się w czasie rozmowy. Przypomniałem sobie, że dobrze jest o wszystkim rozmawiać.
Konrad
mąż Justyny