Duszpasterstwo dla rodzin

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej wspiera małżeństwa i rodziny poprzez organizowanie rekolekcji wakacyjnych, konferencji, warsztatów i innych wydarzeń mających na celu kształtowanie prawidłowych relacji w rodzinie. To ważne “by rodzina była silna Bogiem” (W. Półtawska). Trudności z jakimi borykają się współczesne rodziny wymagają zaangażowania wszystkich. Nie wolno zatrzymać się jedynie na pisaniu dokumentów, czy słowach, jak ważną komórką społeczną są rodziny. W Kościele jest wiele inicjatyw skierowanych do małżeństw i rodzin dlatego propozycja Duszpasterstwa Rodzin jest ich uzupełnieniem. Warto szukać i uczestniczyć w wydarzeniach, które wzmacniają nasze rodziny. Taka inwestycja przekłada się pozytywnie na wiele płaszczyzn naszego życia i zbliża nas nie tylko do siebie ale przede wszystkim do naszego Stwórcy.

Warsztaty

Warsztaty “Kropelka dla małżeństwa” to autorski cykl spotkań dla małżeństw. W ramach warsztatów realizowane są tematy:

  • Komunikacja małżeńska “Kochanie porozmawiaj ze mną”
  • Wychowanie dzieci “Jak z miłością wychowywać dzieci”
  • Jedność małżeńska “Obdarowani sobą”
  • Relacje małżonków “Konflikt małżeński i co dalej”
  • Intymność małżonków “Bądź blisko mnie”

Czytaj więcej …

Rekolekcje

Rekolekcje powstały z inspiracji i potrzeb wielu rodzin, które chcą połączyć wypoczynek z możliwością rozwoju duchowego. Zapraszamy każde małżeństwo, rodzinę niezależnie od przynależności do wspólnot Kościoła Katolickiego, jak i stażu małżeńskiego.

Czytaj więcej …

Rozrywka

Jesteśmy przekonani, że nic tak nie zbliża małżonków jak wspólne spędzenie czasu, które przełamuje rutynę dnia codziennego. Szczególnie zwracamy uwagę na pomysły, które nie tylko bawią ale również uczą i umożliwiają nam poznawanie siebie.

Studium Życia Rodzinego

Studium Życia Rodzinnego kierowane jest do osób, którzy chcą: uzupełnić wiedzę na temat małżeństwa i rodziny, lepiej przygotować się do życia w małżeństwie i rodzinie, być kochającym małżonkiem i rodzicem. Studium trwa 2 lata (4 semestry), zajęcia raz w miesiącu (sobota) w godzinach od 9 do 18.

Czytaj więcej …

 

Naturalne Planowanie Rodziny

To styl życia małżonków oparty na naturalnym rytmie płodności małżonków. Pozwala zarówno zaplanować jak i odkładać poczęcie dziecka zgodnie z planami prokreacyjnymi małżonków. Pomaga kobiecie na wczesne diagnozowanie stanów chorobowych i wpływa na możliwość pełnego przeżywania współżycia seksualnego małżonków. Naturalne, ekologiczne, zgodne z sumieniem.