Rekolekcje wakacyjne dla rodzin

Wakacyjne rekolekcje dla rodzin

"Zbudujemy dom na skale!"

Rekolekcje z elementami warsztatów dla małżonków oraz rowerowymi wycieczkami rodzinnymi.
9 - 18.VIII.2024 r. Rudy Raciborskie Dom Pielgrzyma w Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym

Wakacje to czas rodzinnego odpoczynku, bycia razem. To drugie jest szczególnie ważne, kiedy na co dzień żyjemy w biegu rozmijając się z powodu pracy, szkoły czy innych obowiązków. Proponujemy więc Twojej Rodzinie, abyście z tych wakacji wrócili nie tylko z pięknymi wspomnieniami, ale nade wszystko duchowymi owocami, siłami niezbędnymi w powrocie do nieraz trudnej i wymagającej codzienności.
Rekolekcje powstały z inspiracji i potrzeb jakie mieliśmy w okresie naszego młodego małżeństwa. Szukaliśmy oferty, która łączyłaby aktywny wypoczynek z możliwością rozwoju duchowego nas małżonków i naszych dzieci. I tak powstały wakacyjne rekolekcje dla rodzin, których 13 edycja odbędzie się w tym roku.

Proponujemy Ci zatem wczaso-rekolekcje dla rodzin, to jest wyjazd, na którym od lat staramy się łączyć trzy istotne składniki: MODLITWA, ROZWÓJ, ODPOCZYNEK W RODZINNYM GRONIE.

Prowadzący: Katarzyna i Michał Jurkiewiczowie, Ks. Michał Zurzycki

Uczestnicy rekolekcji rodzinnych korzystają z:

 • Wspólnych modlitw, codziennej Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Zajęć grupowo – warsztatowych w temacie rekolekcji dla małżeństw i dzieci w swoich grupach wiekowych.
 • Rozmów indywidualnych z prowadzącymi i kapłanem.
 • Zajęć organizowanych jako propozycja spędzania wolnego czasu dla całych rodzin, wycieczki rowerowe, spływ kajakowy, inne atrakcje dla młodszych i starszych.

GDZIE I KIEDY?

Zapraszamy do Domu Pielgrzyma w Pocysterskim Zespole Klasztorno – Pałacowym w Rudach Raciborskich, ul. Cysterska 4 – https://dom-pielgrzyma.websited-gliwice.pl/
Ośrodek znajduje się przepięknym parku krajobrazowym „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich” – https://rudy-opactwo.pl/parki/
Spędzimy tam wspólny czas. 

Zaczynamy w piątek 9.08.2024 o godzinie 17:00 (zakwaterowanie od godziny 15:00).

Kończymy obiadem w niedzielę 18.08.2024 r.

JAKI JEST KOSZT TEGO WYJAZDU?

 • 1600,- Dorośli i młodzież od 18 r.ż.   
 • 1500,- Pobyt poza rekolekcjami dorosłej osoby lub własnego opiekuna dla dziecka   
 • 1500,- Młodzież – 14-17 lat   
 • 1200,- Dzieci – 7-13 lat   
 •   900,- Przedszkolaki – 3-6 lat (pobyt i opieka w grupie)   
 • 1600,- Przedszkolaki – 3-6 lat (pobyt dziecka i indywidualna opieka od organizatorów)   
 •   800,- Przedszkolaki – 3-6 lat (pobyt dziecka i opieka zorganizowana we własnym zakresie)   
 •   200,- Maluchy – 0-2 lat (pobyt bez łóżka)   
 •   180,- Dopłata do diety   

Cena obejmuje nocleg (z pościelą), pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja), materiały do zajęć dorosłych i dzieci. Spędzimy tam razem w sumie 10 dni.
Pokoje Domu Pielgrzyma, umiejscowione w starych murach Opactwa, to niesamowicie klimatyczne apartamenty wykończone w surowym stylu. Każdy pokój posiada własną łazienkę, szafę, pojedyncze wygodne łóżka z szafką i lampką nocną.

W JAKI SPOSÓB ODBYWAJĄ SIĘ ZAPISY?

Małżeństwa i rodziny zainteresowane rekolekcjami prosimy o zapisywanie się poprzez formularz zgłoszeniowy:

Formularz zgłoszeniowy:

Oprócz zgłoszenia wymagana jest wpłata zaliczki w wysokości 30 % kosztów rekolekcji.
Prosimy o wpłatę na podane poniżej konto bankowe w terminie do dwóch tygodni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.
Duszpasterstwo Rodzin, ul. Łużycka 1, 44-100 Gliwice
Bank Pekao S.A. I/O. Gliwice, Nr 78 1240 1343 1111 0010 0621 2620
tytułem: darowizna na cele kultu religijnego (rekolekcje rodzinne, nazwisko rodziny)

ZALICZKA !

Oprócz zgłoszenia wymagana jest wpłata zaliczki w wysokości 30 % kosztów rekolekcji.
Prosimy o wpłatę na podane poniżej konto bankowe w terminie do dwóch tygodni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.
Duszpasterstwo Rodzin, ul. Łużycka 1, 44-100 Gliwice

Bank Pekao S.A. I/O. Gliwice, Nr 78 1240 1343 1111 0010 0621 2620
tytułem: darowizna na cele kultu religijnego (rekolekcje rodzinne, nazwisko rodziny)

JAK WYGLĄDA CZAS REKOLEKCJI?

Typowy dzień zaczniemy Mszą św. o godzinie 8:00.
Tradycją rekolekcji jest, że czas do obiadu, to wspólna Eucharystia i zajęcia formacyjno-edukacyjne dla uczestników z podziałem na małżonków i dzieci.

Zajęcia dla małżonków obejmują:

– warsztaty prowadzone przez Katarzynę i Michała Jurkiewiczów w temacie rekolekcji, gdzie będą poruszane między innymi zagadnienia takie jak:

 • Skała czy piasek fundamentem naszego domu?
 • Ocieplamy nasz dom, czyli jak nie tracić miłości.
 • Trwała konstrukcja domu małżeńskiego;

– konferencje duchowe ks. Dr. Michała Zurzyckiego.

Dzieci natomiast podzielone na grupy uczestniczyć będą w zajęciach dostosowanych do ich wieku z wieloma atrakcjami, zabawami i formacją.

Czas dla rodziny (po obiedzie do kolacji) to czas, który uczestnicy spędzają wedle upodobania. Jednak organizatorzy proponują, aby wykorzystać go na wspólne wycieczki rowerowe po okolicznym parku krajobrazowym. Planujemy również dla wszystkich chętnych spływ kajakowy rzeką Rudą oraz zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Rudach i przejazd kolejką. W przypadku niesprzyjającej aury będą proponowane zabawy rodzinne w Ośrodku.

Wieczorem zapraszamy na rodzinną modlitwę w czasie której w poprzez śpiew będziemy wielbić naszego Ojca w niebie. Od godziny 20:30 będzie czas na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu.

Podsumowaniem rekolekcji jest odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz zabawa weselna.

KTO BĘDZIE OPIEKOWAŁ SIĘ DZIEĆMI?

Podczas zajęć przedpołudniowych diakonia wychowawcza będzie organizować czas dla dzieci w wieku od 3 do 18 lat z podziałem na grupy wiekowe: przedszkolaki, dziewczynki i chłopcy szkolne oraz młodzież. Przewidziane są bloki tematyczne zajęć (ruchowe, plastyczne itp.), a jednym z nich będzie także formacja duchowa dostosowana do przedziału wiekowego.

Opieka nad dziećmi będzie sprawowana przez osoby posiadające odpowiednie predyspozycje do pełnienia takiej funkcji. Większość naszych Opiekunów posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego oraz doświadczenie posługi na naszych rekolekcjach.

Ze względu na warsztatowo-indywidualny charakter zajęć dla małżonków nie ma możliwości, aby dzieci (nawet te najmniejsze) przebywały razem w rodzicami. Dlatego prosimy o zorganizowanie dla dzieci 0-3 lat indywidualnej opieki np. cioci lub babci, która przyjedzie z Wami.

DLACZEGO WARTO POJECHAĆ NA REKOLEKCJE RODZINNE?

Pogłębicie relacje z Panem Bogiem, małżonkiem i dziećmi. Poznacie inne rodziny o podobnych wartościach. Odpoczniecie od zgiełku miasta i codziennych spraw. Skorzystacie ze wsparcia prowadzących i innych uczestników i wiele więcej. Tylko od Was zależy ile zabierzecie z tego czasu i miejsca. Czekamy na Was!