Dzień Dziecka Utraconego

Utrata dziecka to ogromny ból dla rodziców i najbliższych. Żadne słowa nie są w stanie tego zmienić. Szczególnie w czasie żałoby potrzeba naszej obecności, towarzyszenia osobom przeżywającym stratę. W tym dniu wielu z nas zatrzyma się i zapyta o sens takiego doświadczenia. To trudne pytanie, bo często tutaj na ziemi nie ma na nie odpowiedzi.

To dzień, w którym modlimy się zarówno w intencji dzieci, którym życie odebrano, jak i tych, które z innych powodów musiały przedwcześnie odejść.

Wierzymy, że dzieci utracone przed przyjęciem chrztu świętego są w niebie blisko Boga. czytamy o tym w dokumencie Kościoła Katolickiego pt. „Nadzieja zbawienia dla dzieci, które umierają bez chrztu” (dokument opracowany w styczniu 2007 r. przez Międzynarodową Komisję Teologiczną na polecenie Benedykta XVI).

W tym roku zapraszamy na wspólną modlitwę w Parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętrzej Marii Panny w Zbrosławicach. W trakcie Eucharystii homilię wygłosi ks. Eugeniusz Gogoliński, po niej na cmentarzu parafialnym zostanie poświęcony symboliczny pomnik – miejsce pamięci dzieci utraconych. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

Posłuchaj Podcastu

Pobierz