Spotkania Małżeńskie 14 - 16 stycznia 2022 Hebdów

Baner dialogiM Rekolekcje dla małżeństw mają na celu pogłębianie więzi małżeńskiej, pomoc w lepszym i głębszym zrozumieniu się małżonków oraz pełniejsze doświadczenie sakramentalnego wymiaru ich związku. Dokonuje się to poprzez proponowanie małżeństwom takiej formy dialogu, która z jednej strony pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać się nawzajem, z drugiej zaś - w przypadku nieporozumień - pomoże rozwiązywać konflikty między małżonkami. Dialog ten prowadzony jest przez małżonków tylko we dwoje.

Siła oddziaływania Spotkań Małżeńskich polega na tym, że małżeństwo może podczas ich trwania przeżyć świeżość wzajemnych uczuć, odnowić lub odkryć na nowo swoją jedność. Małżeństwo wyjeżdżające z weekendu jest też na ogół zdolne do rozwiązywania konfliktów.

Jeżeli w Waszym małżeństwie wszystko układa się dobrze, czas, który poświęcicie na ten wspólny weekend, będzie mógł owocować tym, że odnajdziecie to coś,
co Was jeszcze bardziej zjednoczy. Być może odkryjecie swojego współmałżonka na nowo. Zobaczycie go z innej, jeszcze lepszej perspektywy.
Gdy Wasze małżeństwo przeżywa kryzys, a będziecie z nami chcieli spędzić ten czas, możliwe, że po tym weekendzie, popatrzycie na siebie inaczej, bardziej przyjaźnie, z większym zrozumieniem i wyrozumiałością.

 

Terminy w 2022 roku:

14 - 16 stycznia;
11 - 13 marca:
30 września - 02 października;
25 - 27 listopada.

 

Rekolekcje odbywają się w Domu Rekolekcyjnym św. Norberta w Hebdowie (za Krakowem).

Czas zajęć: piątek od 17:30 do niedzieli godzina 15:00

Zgłoszenia i więcej informacji: Iwona Łukasik, Telefon: 728 986 516, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://www.spotkaniamalzenskie.pl

Zajęcia prowadzą: trzy małżeństwa i kapłan

Zapewniamy: warsztaty dla małżonków oparte na dialogu, możliwość indywidualnej rozmowy z prowadzącymi i kapłanem, noclegi z pościelą, pełne wyżywienie, poczęstunek przy kawie

Organizator: Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Jaworznie Diecezji Sosnowieckiej.

Program jest tak ułożony, że pozwala każdej parze spojrzeć na własne życie w duchu miłości. Oparty jest na nowoczesnej wiedzy z zakresu psychologii komunikacji i teologii.
Uczestnictwo w Spotkaniach Małżeńskich wiąże się z wyjazdem do domu rekolekcyjnego. Każde małżeństwo ma zapewniony oddzielny pokój. Zapraszamy oboje małżonków, bez dzieci. Nie przewidujemy możliwości uczestniczenia tylko jednego z małżonków. Konieczny jest udział w całości rekolekcji, tj. od rozpoczęcia do zakończenia. Bardzo ważny jest początek rekolekcji, dlatego nie należy się spóźniać. Jeżeli koszty związane z pobytem są przeszkodą do uczestnictwa w rekolekcjach, to proszę o kontakt z organizatorem.

Weekendy pogłębiające dla małżeństw:
11 – 13 marzec 2022 / Hałcnów / Potrzeby
7 – 9 październik 2022 / Hebdów / MED – Miłość Erotyka Dialog

Do góry