Weekend małżeński w Gliwicach

alt

Weekend dla małżeństw 25-27 X 2013r.

Jak okazywać miłóść żonie aby czuła się kochana?
Termin

25-27 października 2013r.

Miejsce

Dom Rekolekcyjny w Zabrzu Biskupicach, ul. Bytomska 39

Prowadzący

Ojciec Piotr Zajączkowski OFMCap.

Szansa odwagi

Rekolekcje są zawsze szansą! Szansą na rozwój. Nawet jeśli trzeba dotknąć trudnych czy bolesnych spraw, to jest to zawsze szansa dana sobie samemu i współmałżonkowi. Weekend jest skierowany do wszystkich par małżeńskich bez wyjątku, z większym lub mniejszym stażem małżeńskim, także par niesakramentalnych.

Intymność

Metoda naszych rekolekcji weekendowych opiera się jedynie na pracy we dwoje, czyli pracy w parze małżeńskiej w formie warsztatowej. Warsztaty pozwalają na aktywny udział w przyswajaniu przedstawionych treści, a aktywizacja pomaga w odniesieniu ich do swojego związku. Uczestnicy nie muszą niczego nikomu opowiadać na zewnątrz swojego związku. To co jest Ich pracą i wysiłkiem, przeżywanymi problemami i kryzysami pozostaje jedynie między nimi.

Moc dialogu

Oprócz pewnego zakresu wiedzy z danego tematu, który staramy się przekazać, akcentujemy głównie znaczenie dialogu między małżonkami. Staramy się im pomóc w odkryciu, że dialog jest skuteczną drogą nie tylko w rozwiązywaniu problemów, ale także w poznaniu siebie samego.

Czas tylko dla nas

Warsztaty są czasem ofiarowanym swojemu małżeństwu. Czasem budowania relacji i więzi między mężem i żoną, często powrotem do pierwotnej miłości oraz radością wspólnej obecności co staje się jak oddech świeżego powietrza miłości.

Wsparcie z Nieba

Na rekolekcjach nie jesteśmy sami. Jest z nami Źródło Miłości, Bóg mocy i miłości, aby prowadzić nas ku Sobie. W pracy nad swoim związkiem wielu małżonków odkrywa łaskę Bożą i działającego w nich samych oraz małżeństwie żywego Boga.

Weekend integralną całością

Rekolekcje w formie Weekendu stanowią integralną całość warsztatów. Zajęcia w piątek mają charakter wprowadzający w temat oraz określający problem, który chcemy analizować. W sobotę, na bazie piątkowego scharakteryzowania istoty problemu, ma miejsce pogłębienie treści, oraz intensywna praca w parach małżeńskich nad analizą omawianego zagadnienia, w konfrontacji z własnym związkiem małżeńskim. Natomiast w Niedzielę staramy się spuentować omawiane treści, podsumować je oraz znaleźć sposób na osobistą pracę nad swoim związkiem w kontekście podejmowanego tematu. Z tej racji wszystkie dni stanowią integralną całość rekolekcji i nie jest możliwe uczestniczenie tylko w jednym czy dwóch dniach Weekendu.

Zapewniamy opiekę nad dziećmi

W ramach naszych możliwości, na czas rekolekcji zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat). Chcemy jednak zauważyć, że dla zapewnienia sobie pełnego i spokojnego udziału w rekolekcjach warto pozostawić pod opieką dzieci w domu. To gwarantuje komfort pracy małżonków w formie warsztatowej. Prosimy Rodziców o przyniesienie ze sobą ulubionych zabawek dla swoich Pociech.

Koszt uczestnictwa:

70,- zł od osoby. Opłata zawiera pobyt w domu rekolekcyjnym, opieka nad dziećmi, dwa obiady, kawa herbata.

Dla chętnych  jest możliwość noclegu w cenie 15,- zł od osoby, z pościelą.

Uwagi:

  • Jest możliwość skorzystania z noclegu w domu rekolekcyjnym za dodatkową opłątą
  • W rekolekcjach można uczestniczyć jedynie w parach małżeńskich.
  • Wszystkie dni stanowią integralną całość rekolekcji i nie jest możliwe uczestniczenie tylko w jednym czy dwóch dniach Weekendu.

Kontakt:

Michał Jurkiewicz 507389948

Zgłoszenia:

Brak wolnych miejsc.

Ramowy program rekolekcji w Gliwicach:

 

Piątek: 18:00 - 21:00 - rozpoczęcie rekolekcji, wprowadzenie w tematykę

Sobota:

9:00 - 13:00 - praca warsztatowa

13:00 - 14:00 - przerwa obiadowa

14:00 - 17:00 - praca warsztatowa

17:00 - 18:30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o uzdrowienie relacji małżeńskich, możliwość spowiedzi


Niedziela:

9:00 - 12:30 - praca warsztatowa

12:30 - msza św.

13:30 - obiad i zakończenie rekolekcji


Do góry