Weekend małżeński w Gliwicach

 

Jak zdobyć cię na nowo?
Pielęgnowanie miłości małżeńskiej na co dzień.

 

Prowadzący

Ojciec Piotr Zajączkowski OFMCap.

Szansa odwagi

Rekolekcje są zawsze szansą! Szansą na rozwój. Nawet jeśli trzeba dotknąć trudnych czy bolesnych spraw, to jest to zawsze szansa dana sobie samemu i współmałżonkowi. Weekend jest skierowany do wszystkich par małżeńskich bez wyjątku, z większym lub mniejszym stażem małżeńskim, także par niesakramentalnych.

Intymność

Metoda naszych rekolekcji weekendowych opiera się jedynie na pracy we dwoje, czyli pracy w parze małżeńskiej w formie warsztatowej. Warsztaty pozwalają na aktywny udział w przyswajaniu przedstawionych treści, a aktywizacja pomaga w odniesieniu ich do swojego związku. Uczestnicy nie muszą niczego nikomu opowiadać na zewnątrz swojego związku. To co jest Ich pracą i wysiłkiem, przeżywanymi problemami i kryzysami pozostaje jedynie między nimi.

Moc dialogu

Oprócz pewnego zakresu wiedzy z danego tematu, który staramy się przekazać, akcentujemy głównie znaczenie dialogu między małżonkami. Staramy się im pomóc w odkryciu, że dialog jest skuteczną drogą nie tylko w rozwiązywaniu problemów, ale także w poznaniu siebie samego.

Czas tylko dla nas

Warsztaty są czasem ofiarowanym swojemu małżeństwu. Czasem budowania relacji i więzi między mężem i żoną, często powrotem do pierwotnej miłości oraz radością wspólnej obecności co staje się jak oddech świeżego powietrza miłości.

Wsparcie z Nieba

Na rekolekcjach nie jesteśmy sami. Jest z nami Źródło Miłości, Bóg mocy i miłości, aby prowadzić nas ku Sobie. W pracy nad swoim związkiem wielu małżonków odkrywa łaskę Bożą i działającego w nich samych oraz małżeństwie żywego Boga.

Weekend integralną całością

Rekolekcje w formie Weekendu stanowią integralną całość warsztatów. Zajęcia w piątek mają charakter wprowadzający w temat oraz określający problem, który chcemy analizować. W sobotę, na bazie piątkowego scharakteryzowania istoty problemu, ma miejsce pogłębienie treści, oraz intensywna praca w parach małżeńskich nad analizą omawianego zagadnienia, w konfrontacji z własnym związkiem małżeńskim. Natomiast w Niedzielę staramy się spuentować omawiane treści, podsumować je oraz znaleźć sposób na osobistą pracę nad swoim związkiem w kontekście podejmowanego tematu. Z tej racji wszystkie dni stanowią integralną całość rekolekcji i nie jest możliwe uczestniczenie tylko w jednym czy dwóch dniach Weekendu.

Gdzie się spotykamy?

Gliwice – Dom katechetyczny Parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Gliwice Sośnica, ul. Ks. Stabika 9. Rekolekcje bez noclegu. Odbywają się one w formie rekolekcji „dochodzonych” podczas weekendu. Koszt udziału w rekolekcjach to dobrowolna ofiara. Podczas zajęć małżonkowie przebywają wspólnie a potem wracają do swojego domu. Zapewniamy opiekę dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Zapewniamy opiekę nad dziećmi

W ramach naszych możliwości, na czas rekolekcji zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat). Chcemy jednak zauważyć, że dla zapewnienia sobie pełnego i spokojnego udziału w rekolekcjach warto pozostawić pod opieką dzieci w domu. To gwarantuje komfort pracy małżonków w formie warsztatowej. Prosimy Rodziców o przyniesienie ze sobą ulubionych zabawek dla swoich Pociech.

Koszt uczestnictwa:

Za uczestnictwo dobrowolna ofiara + 30,- zł za posiłki od pary.

Uwagi:

  • W rekolekcjach można uczestniczyć jedynie w parach małżeńskich.
  • Wszystkie dni stanowią integralną całość rekolekcji i nie jest możliwe uczestniczenie tylko w jednym czy dwóch dniach Weekendu.

Kontakt:

Tadeusz Kubiak tel. 600468374

 

Zgłoszenia:

Kliknij aby wypełnić formularz zgłoszeniowy

 

Ramowy program rekolekcji w Gliwicach:

 

Piątek:

18:30 - 21:00 - dom katechetyczny - rozpoczęcie rekolekcji, wprowadzenie w tematykę weekendu, na koniec krótka modlitwa

 

Sobota:

10:00 - 13:30 - dom katechetyczny - praca warsztatowa + przerwa

13:30 - 15:00 - kościół - Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o uzdrowienie relacji małżeńskich, możliwość spowiedzi

15:00 - 15:30 - przerwa obiadowa

15:30 - 18:00 - dom katechetyczny - praca warsztatowa + przerwa

 

Niedziela:

10:00 - 10:15 - dom katechetyczny - modlitwa poranna

10:15 - 12:00 - dom katechetyczny - praca warsztatowa + przerwa

12:00 - 13:00 - dom katechetyczny - podsumowanie rekolekcji

13:00 - przerwa obiadowa

13:45 - kościół - msza św. na zakończenie rekolekcji

 

 

Do góry