Weekendowe nauki przedmałżeńskie w czasie stanu zagrożenia epidemicznego

 weekend narzNEW

Terminy:

ikonka zapisy28-29.XI. 2020r. 

 

Zapisy: kliknij na wybrany termin i wypełnij formularz zgłoszeniowy, najpóźniej do dwóch tygodni od przesłania formularza prosimy o wpłatę zaliczki

Weekend odbywa się w formie online (spotkania w czasie rzeczywistym) ze względu na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego.

Czas zajęć: sobota od godziny 9 do 19, niedziela od godz. 10:30 do 18 (w czasie zajęć są przewidziane przerwy 15 minutowe i godzinna na obiad).

Koszt: 150,- zł od pary narzeczonych (Darowizna na cele kultu religijnego - pokrycie kosztów organizacji spotkania)

Zajęcia prowadzą: księża i świeccy w formie wideokonferencji i warsztatów.


Weekendowe przygotowanie w formie online do sakramentu małżeństwa zastępuje katechezy (nauki) ogólne dla narzeczonych. Narzeczeni po weekendzie zobowiązani są do trzech spotkań indywidualnych w poradni życia rodzinnego oraz spowiedzi przedślubnej, aby uzyskać zaświadczenie o pełnym przygotowaniu do sakramentu małżeństwa w diecezji gliwickiej!

Zapewniamy: przygotowanie do sakramentu małżeństwa w formie warsztatowo - dialogowej, materiały (zostaną wcześniej przesłane pocztą).

Przeczytaj opinie: TUTAJ

Udział w przygotowaniu weekendowym zastępuje obowiązkowe nauki przedślubne dla narzeczonych. Mamy 16-letnie doświadczenie w prowadzeniu weekendów dla narzeczonych. Coraz więcej osób poszukuje tej formy przygotowania do małżeństwa z uwagi na intensywność swojej pracy, czy wyjazdów zagranicznych. Forma weekendowa poprzez zajęcia aktywizujące umożliwia narzeczonym lepsze poznanie się i świadome przygotowanie się do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Uczestnicy chwalą sobie możliwość zadawania pytań i czynnego uczestniczenia w zajęciach. Wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami, oraz praktyczne wskazówki z życia małżonków, którzy prowadzą zajęcia, są niewątpliwie atutem tej formy.

 

Wymagamy wpłaty darowizny do dwóch tygodni od zapisania się na weekend w wysokości 50% opłaty na konto: 

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej: 

Pekao S.A. I O/ Gliwice  78 1240 1343 1111 0010 0621 2620 

w tytule wpłaty prosimy o wpisanie nazwisk uczestników, oraz terminu nauk weekendowych

 

Regulamin weekendu dla narzeczonych - online

 1. Weekend dla narzeczonych w wersji online (wideokonferencje w czasie rzeczywistym) są formą nadzwyczajną i obejmują tematykę katechez przedmałżeńskich parafialnych poszerzonych o część warsztatową. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech wizyt indywidualnych w poradni życia rodzinnego.

 2. Uczestnikami weekendu mogą być jedynie narzeczeni, z których przynajmniej jedna osoba mieszka na terenie diecezji gliwickiej i termin ślubu jest wyznaczony w roku 2020/21.

 3. Udział w weekendzie zostanie potwierdzony imiennym zaświadczeniem po zweryfikowaniu obecności na całości zajęć i warsztatów.

 4. Materiały niezbędne do pracy warsztatowej zostaną przesłane przed weekendem, natomiast zaświadczenia ukończenia weekendu zostaną przesłane w ciągu tygodnia od zakończenia na adres pocztowy podany w zgłoszeniu.

 5. Narzeczeni logują się na platformę ZOOM z jednego urządzenia.

 6. Uczestnicy są zobowiązani na czas spotkania do zapewnienia sobie warunków lokalowych bez obecności osób trzecich (zwłaszcza dzieci) oraz innych zakłóceń utrudniających uczestnictwo w spotkaniu.

 7. Uczestnictwo w spotkaniu online jest możliwe po spełnieniu wymogów technicznych:
  - dostęp do smartfonu lub komputera (stacjonarnego, laptopa, tableta) umożliwiającego transmisję w czasie rzeczywistym głosu i obrazu video;
  - połączenie w/w urządzenia z siecią internet o wystarczających parametrach umożliwiających płynną transmisje głosu i obrazu video. (min 10MB/s)

 8. Zgłoszenie wymaga zgody zawartej w formularzu zgłoszeniowym na udostępnienie swojego wizerunku oraz wymaganych danych osobowych w procesie rejestracji i ewidencji uczestników.

 9. Spotkania nie mogą być nagrywane zarówno przez prowadzących jak i uczestników.

Instrukcja logowania na platformę internetową ZOOM

https://www.dorodzin.pl/katechezy-przedslubne/380-nauki-przedslubne-online.html


Dojazd komunikacją miejską:

 • Tramwajem nr 5 z Placu Wolności w Zabrzu i wysiąść na 4 przystanku "Biskupice Kościół".
 • Autobusem linii nr 111 (kierunek Helenka ELZAB) z Dworca Autobusowego przy ul. Goethego. Wysiąść na 8 przystanku "Biskupice Kościół"


Sprawdź połączenie wyszukiwarką KZKGOP: www.rozklady.kzkgop.pl


Mapka dojazdu z dworca PKP w Zabrzu
Kliknij aby wyświetlić mapę

Do góry