Weekendowe nauki przedmałżeńskie - Zabrze

 weekend narzNEW

Terminy:

27-28.VI. 2020r. - odwołane z powodu pandemii

ikonka zapisy28-29.XI. 2020r.

 

Zapisy: kliknij na wybrany termin i wypełnij formularz zgłoszeniowy, najpóźniej do dwóch tygodni od przesłania formularza prosimy o wpłatę zaliczki

 

Czas zajęć: sobota od 9:00 do 20:30, niedziela od godz. 8:30 do 17:00 (pary korzystające z noclegu - zakwaterowanie w sobotę od godz. 8:30)

Miejsce: Dom Rekolekcyjny Diecezji Gliwickiej, Zabrze Biskupice, ul. Bytomska 39

Koszt: 150,- zł od osoby (Darowizna na cele kultu religijnego - pokrycie kosztów organizacji spotkania. Korzystanie z noclegu jest bezpłatne)

Zajęcia prowadzą: księża i świeccy w formie konferencji i warsztatów.


Weekendowe przygotowanie do sakramentu małżeństwa zastępuje katechezy (nauki) ogólne i skupienie dla narzeczonych. Narzeczeni po weekendzie zobowiązani są do trzech spotkań indywidualnych w poradni życia rodzinnego, aby uzyskać zaświadczenie o pełnym przygotowaniu do sakramentu małżeństwa w diecezji gliwickiej!!!

Zapewniamy: przygotowanie do sakramentu małżeństwa w formie warsztatowo - dialogowej, możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (można przywieź zaświadczenia do pierwszej spowiedzi przedślubnej), nocleg z pościelą (nie jest obowiązkowy), wyżywienie (sobota: obiad, kolacja; niedziela: obiad), napoje ciepłe i zimne, coś słodkiego i materiały.

Zabierz ze sobą: obuwie zmienne, dużo dobrego humoru i nie zapomnij o narzeczonej(ym)!

Przeczytaj opinie: TUTAJ

 Udział w przygotowaniu weekendowym zastępuje obowiązkowe nauki przedślubne i skupienie dla narzeczonych. Mamy 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu weekendów dla narzeczonych. Coraz więcej osób poszukuje tej formy przygotowania do małżeństwa z uwagi na intensywność swojej pracy, czy wyjazdów zagranicznych. Forma weekendowa poprzez zajęcia aktywizujące umożliwia narzeczonym lepsze poznanie się. Uczestnicy chwalą sobie możliwość zadawania pytań i czynnego uczestniczenia w zajęciach. Wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami, oraz praktyczne wskazówki z życia małżonków, którzy prowadzą zajęcia, są niewątpliwie atutem tej formy.

 

Wymagamy wpłaty darowizny do dwóch tygodni od zapisania się na weekend w wysokości 50% opłaty na konto: 

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej: 

Pekao S.A. I O/ Gliwice  78 1240 1343 1111 0010 0621 2620 

w tytule wpłaty prosimy o wpisanie nazwisk uczestników, oraz terminu nauk weekendowych

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM !

 


Dojazd komunikacją miejską:

  • Tramwajem nr 5 z Placu Wolności w Zabrzu i wysiąść na 4 przystanku "Biskupice Kościół".
  • Autobusem linii nr 111 (kierunek Helenka ELZAB) z Dworca Autobusowego przy ul. Goethego. Wysiąść na 8 przystanku "Biskupice Kościół"


Sprawdź połączenie wyszukiwarką KZKGOP: www.rozklady.kzkgop.pl


Mapka dojazdu z dworca PKP w Zabrzu
Kliknij aby wyświetlić mapę

Do góry