Opinie o weekendach

alt   Opinie uczestników Weekendów dla narzeczonych

 

Zwróciliśmy się z prośbą do uczestników Weekendowych Przygotowań do Małżeństwa o opinię zaproponowanej formy. 

Poniżej prezentujemy ich treść:

Image 

        Nie mieliśmy z Bastkiem potrzeby tworzenia długiej listy krytyk, bo nam się podobało. Oczywiście trochę pomarudziliśmy - Bastek, bo on marudzi z natury, ja - bo dla mnie kwestie dopasowania w małżeństwie i doboru partnera to poniekąd moja profesja. Natomiast - mimo że Bastek też powiedział, że niektóre problemy były banalne i przez nas już w pewien sposób przerabiane - to ja się jednak cieszyłam, że pewne fakty Sebek może też usłyszeć od kogoś innego niż tylko gdy ja mu marudziłam. To, że przygotowanie nie odbyło się w jednym ciągu (z noclegami) miało więcej plusów niż minusów. Minus był w zasadzie jeden - nie było wieczornej konferencji księdza i możliwości spowiedzi. Plusów była masa. Taniej, to raz, można było zobaczyć cudowny ćwierćfinał w wykonaniu Czechów, mogłam w sobotę umyć schody, bo to była moja kolej :)) i to nie było tak, że wskoczyliśmy w życie i zaprzepaściliśmy czas , który był dany naszemu związkowi. W aucie i w domu mogliśmy jeszcze dużo pogadać...

        Ja jestem bardzo zadowolona z NPR, bo nareszcie wiem, jak się te szyjkę bada i jeszcze parę innych wątpliwości mi rozwiało :)). Sebek najbardziej był zadowolony z księdza, z czego ja jestem bardzo szczęśliwa, bo on jest uprzedzony do wielebnych. Powiedział, ze facet konkretny, wie co mówi i mogłoby go być więcej.

        W każdym razie dzięki za sensowne przygotowanie; stale się doskonalcie w tym, co robicie a będzie coraz lepiej! Jestem przekonana, że gdybyśmy robili nauki w parafii, to byłby to ostatni raz, kiedy namówiłabym Sebę na cokolwiek organizowanego przez kościół.

Pozdrawiamy was serdecznie!

Do kiedyś!

Sabina

Image

 

“Myślę, że te nauki dały mi odpowiedzi, których w pewien sposób zawsze poszukiwałam. Nauczyły stosować metodę NPR. Myślę, że te nauki pomogą nam dokonać pewnych zmian w naszym życiu.”

Image

 

“Podobały nam się:

  • zajęcia warsztatowe z Michałem i Kasią oraz z ks. Gogolińskim,
  • dobre było wprowadzenie do NPR prowadzone przez p. Krystyne,
  • możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania,
  • przedstawienie Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin – kim jest, z czym można się do niego zwrócić,
  • proporcje między modlitwą a zajęciami, posiłki."

Image

 

“Co nam to dało? Co się podobało?

  • szersze spojrzenie na NPR chyba nawet przekonało,
  • umocniliśmy się w decyzji o wspólnym życiu

Dziękujemy!”

Do góry