Warsztaty "Konflikt małżeński i co dalej?" z grą małżeńską "Przekonaj mnie!" 6 listopada 2021r.

 

Każde małżeństwo doświadcza trudnych - konfliktowych sytuacji ale nie każde małżeństwo po konflikcie staje się mocniejsze. Najczęściej stosowanym przez małżeństwa rozwiązaniem jest ucieczka od tematu i próba zagłuszenia problemu codziennością.TEMAT: "Konflikt małżeński i co dalej? z grą małżeńską "Przekonaj mnie!" - warsztaty dla małżonków.

PROWADZĄCY: Katarzyna i Michał Jurkiewiczowie - szczęśliwe małżeństwo
                         od 25 lat, rodzice dwóch synów, doradcy życia rodzinnego

KOSZT: 100 zł od pary

ZALICZKA: 50 zł na konto Duszpastertwa Rodzin Diecezji Gliwickiej
                  nr Pekao S.A. I O/ Gliwice 78 1240 1343 1111 0010 0621 2620
                  tytułem: konflikt + termin

ORGANIZATOR: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej

KONTAKT: tel. 507389948, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZGŁOSZENIA: Kliknij poniżej i wypełnij formularz zgłoszeniowy

TERMIN: 6 listopada 2021r. godziny od 9 do 15

Możesz nas zaprosić z warsztatami do swojej wspólnoty, parafii . Zadzwoń uzgodnimy dogodny termin tel. 507389948

 

Treść warsztatów:

Warsztaty "Konflikt małżeński i co dalej?" są kierowane do małżonków sakramentalnych, którzy chcą podejmować pracę nad relacją w swoim małżeństwie. Każde małżeństwo przeżywa konflikty, ale niestety nie każde prawidłowo je rozwiązuje. Ucieczka od trudnych tematów jest „zamiataniem pod dywan” i nie służy trwałości małżeństwu. Skrajności, które występują po sytuacjach trudnych np. zazdrość, brak zaufania, kontrola, mogą skomplikować codzienne funkcjonowanie małżonków. Warsztaty mają na celu: uświadomienie sobie przyczyn konfliktu, zmotywowanie do podejmowania trudnych tematów, nabycie umiejetności poszukiwania prawidłowych rozwiązań, sposoby odzyskiwania równowagi po konflikcie, doświadczenie pozytywnych rozwiązań.

W czasie warsztatów małżonkowie poznają grę małżeńską "Przekonaj mnie!", którą otrzymają w prezencie. Wiecej na temat gry zostało zamieszczone na stronie internetowej: www.przekonajmnie.pl

Ten krótki czas będzie kolejną kropelką, która ze swoją mocą potrafi skałę drążyć.
Daj sobie i Twojej rodzinie szansę na lepszą jakość.
Zapewniamy profesjonalny, autorski program merytoryczny, domową atmosferę.
W czasie warsztatów przewidziane są przerwy na kawę.

 Plan warsztatów:

09:00 – 9:30 – wprowadzenie
9:30 – 11:30 – I blok – uprzedzanie konfliktu - przyczyny konfliktów
11:30 – 11:50 – przerwa

11:50 – 13:10 – II blok – poszukiwanie prawidłowych rozwiązań
13:10 – 13:30 – przerwa

13:30 – 14:45 – III blok – stabilizacja po konflikcie
14:45 – 15:00 – podsumowanie warsztatów

Opinie uczetników:

"Utwierdziłem się w tym, że najważniejsze w małżeństwie, to szukanie wspólnego pola porozumienia. Dbanie o naszą relację, to nasze najważniejsze zadanie."

"Podobało mi się, że mogliśmy porozmawiać tylko ze sobą, a nie forum grupy. Mam nadzieję, że będę umiała zastosować w praktyce przynajmniej niektóre porady dotyczące wychodzenia z sytuacji konfliktowych. Zrozumiałam, że w czasie kłótni z mężem, górę biorą emocje, a nie złe intencje względem mojej osoby."

"Zobaczyłam dobro, które może wychodzić z konfliktów i to mimo moich pesymistycznych wizji - całkiem nieżle dogadujemy się z Mężem :) Konflikty zostały "oswojone"."

"Spróbuję zasotosować podane rady i inaczej patrzeć na pojawiające się konflikty. Wiem, że pomimo wielu niestety nierozwiązanych konfliktów kocham Męża."

"Czuję większą akceptację i gotowość na przyjmowanie konflitów i nie chę ich "zamiatać pod dywan"."

" Konflikt jako element pracy nad sobą, nie musi być tylko destrukcyjny."

"Muszę z większą wyrozumiałością i zrozumieniem wsłuchiwać się w Jej potrzeby!"

"Konflikty są ważne i nie nalezy ich unikać, służą zcalaniu więzi a nie oddalaniu małżonków."

"Są sprawy nierozwiązywalne, należy je przyjąć takimi jakie są. Po kłótni przystąpić do rozmowy od nowa. Mam większy szacunek do męża po wspólnie wysłuchanych i przećwiczonych kwestiach, które nas dotyczą."

"Dotychczas uważałem, że konflikt, to tylko zło, nie sądziłem, że konflikt może mieć dobre konsekwencje."

"Warsztaty te otwierają oczy. Dają poczucie, że nie wszytko stracone i trzeba walczyć. Nie ma rzeczy nie do przeskoczenia."

"Jest miło coś zrobić wspólnie, co oznacza, że nam zależy na małżeństwie."

"Miło spędzony czas!"

"Każde małżeństwo przeżywa jakieś swoje trudności i kryzysy. Jeśli Pan Bóg na naszej drodze stawia nam ludzi, którzy poświęcają się małżeństwom i im pomaganiu, tzreba z tego korzystać."

"Zawsze trzeba próbować. Życie jest zbyt krótkie, by się szybko poddawać."

"Warsztaty to znakomity pomysł na zapobieganie lub szybsze rozstrzygnięcie konfliktu."

"Jeżeli przeżywasz trudne chwile w relacji małżeńśkiej, rodzinnej, to czas, spojrzeć na to w taki sposób, że ta trudna sytyacja może przyczynić się do rozwoju Twojego i Twojej Rodziny. Jest to na tę chwilę nie do przyjęcia? Proponuję Ci udział w warsztatach "Konflikt małżeński. I co dalej?" Udział w nich pomoże i Tobie na spojrzenie właśnie w taki sposób. Mnie pomogły."

"Forma prowadzenia warsztatów była bardzo ciekawa. Małżonkowie mogli bardziej poznać siebie poprzez wykonywane zadania, do których można wracać po czasie. Warto skorzystać, motywuję do działania dla polepszenia relacji."

"Polecam wszystkim parom. Zajęcia łączą element edukacyjny, zabawę i możliwość otwarcia się przed współmałżonkiem. Na pewno nie zaszkodzą, oby pomogły ;)"

"Warsztaty są bardzo dobre - pomagają. Polecam wzystkim, nawet tym którym się zdaje, ze nie mają problemów."

"Dowiedziałam się, że konflikty w małżeństwie, to rzecz normalna i nieunikniona. Nie ma się czego wstydzić, ani "zamiatać problemu pod dywan". Trzeba szukać konstruktywnych rozwiązań, a tego uczą te warsztaty. Szczerze polecam!!!"

Do góry