Warsztaty dla małżeństw - Nawigacja w rodzinie

nawig1mProjekt Nawigacja w rodzinie, to 5 godzinne spotkanie w czasie którego uczestnicy oglądają film z udziałem autorytetów życia rodzinnego. Następnie wypełniają arkusze ćwiczeń, które pomagają odkryć, co wymaga uwagi czy naprawy w ich życiu małżeńskim czy rodzinnym.

 

Nawigacja w rodzinie jest nową propozycją grupy małżeństw z Domowego Kościoła diecezji warszawsko-praskiej. Znanych m.in. z akcji „Randka małżeńska” chcących wspierać inne małżeństwa na drodze rozwoju duchowego i osobistego.

Projekt Nawigacja w rodzinie, to 5 godzinne spotkanie w czasie którego uczestnicy oglądają film z udziałem autorytetów życia rodzinnego. Następnie wypełniają arkusze ćwiczeń, które pomagają odkryć, co wymaga uwagi czy naprawy w ich życiu małżeńskim czy rodzinnym. Słuchają świadectwa małżonków, którym udało się pokonać trudności małżeńskie. Na zakończenie warsztatów proponuje się Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie relacji małżeńskich. W czasie zajęć przewidziana jest przerwa na spotkanie przy kawie. Metoda warsztatów opiera się na pracy we dwoje, czyli pracy w parze małżeńskiej bez konieczności wypowiadania się na forum. Oprócz pewnego zakresu wiedzy z danego tematu, który przekazany jest w czasie filmu, akcentujemy głównie znaczenie dialogu między małżonkami. Staramy się im pomóc w odkryciu, że dialog jest skuteczną drogą nie tylko w rozwiązywaniu problemów, ale także w poznaniu siebie samego. Warsztaty są czasem ofiarowanym swojemu małżeństwu. Czasem budowania relacji i więzi między mężem i żoną, często powrotem do pierwotnej miłości oraz radością wspólnej obecności co staje się jak oddech świeżego powietrza miłości. Nie jesteśmy sami. Jest z nami Źródło Miłości, Bóg mocy i miłości, aby prowadzić nas ku Sobie. W pracy nad swoim związkiem wielu małżonków odkrywa łaskę Bożą i działającego w nich samych oraz małżeństwie żywego Boga.


Terminy i miejsca - rezerwacja:

- 17 marca 2018r. godz. 10-15 - parafia św. Barbary w Bytomiu, ul. Chełmońskiego 18 - dolny kościół - rodzice dzici komunijnych

- 7 kwietnia 2018r. godz. 10-15 - parafia św. Barbary w Bytomiu, ul. Chełmońskiego 18 - dolny kościół - rodzice dzici komunijnych

- 11 listopad 2015r. - Schronisko Młodzieżowe w Pawełkach, ul. Główna 14

- 15 luty 2014r.- parafia Chrystusa Króla w Gliwicach, ul. Okrzei 31

- 22 luty 2014r. – parafia św. Anny w Zabrzu, ul. 3-go Maja 18

- 29 marca 2014r. godz. 10-15 – Centrum Edukacyjne im. Jana Pawła II w Gliwicach

- 5 kwietnia 2014r. godz. 10-15 - parafia MB Królowej Pokoju w Tarn. Górach

- 6 kwietnia 2014r. godz. 15-20 - parafia Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach, ul. Kasztanowa 3

- 26 kwietnia 2014r. - parafia Chrystusa Króla w Świerklańcu, ul. Kościelna 33

- 24 maja 2014r. godz. 10-15 parafia św. Barbary w Bytomiu, ul. Chełmońskiego 18

- parafia św. Józefa w Zabrzu, ul. Roosevelta 104

- 6 września 2014r. godz. 10-15 - parafia św. Andrzeja w Zabrzu, ul. Wolności 196

- 20 września 2014r. godz. 10-15 - z inicjatywy parafii św. Franciszka z Asyżuw Kaletach Miotku

- 4 października 2014r. godz. 10-16 - parafia NSPJ w Zabrzu Rokitnicy, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 14

- parafia MB Nieustającej Pomocy w Pyskowicach - warsztaty odwołane!!!

- 25 października 2014r. godz. 14-18 - parafia Św. Rodziny w Bytomiu Bobrku, ul. Konstytucji 24

- 29 listopada 2014r. godz. 10 - 15 - parafia św. Mikołaja w Lublińcu, ul. św. Mikołaja 1

- 17 styczeń 2015r. godz. 10-15 - parafia NSPJ w Bytomiu, ul. Pułaskiego 9

- 21 luty 2015r, godz. 10-15 - parafia św. Anny w Łabędach, ul. Przyszowska 36

- 25 kwiecień 2015r. godz. 10-15 - parafia św. Barbary w Bytomiu, ul. Chełmońskiego 18 - dolny kościół

- 16 maj 2015r. godz. 10-15 - parafia św. Barbary w Bytomiu, ul. Chełmońskiego 18 - dolny kościół

 

Jeśli chcesz możesz sam zorganizować na terenie swojej parafii "Nawigację w rodzinie" lub nas zaprosić. Wymagania nie są duże. Salka ze stolikami i krzesłami (dla kazdej pary jeden stolik), możliwość zaciemnienia sali (w przypadku bardzo nasłonecznionej sali), dostęp do toalety, ekran, rzutnik multimedialny z laptopem i nagłośnienie. Jeśli jest trudność ze sprzętem pomożemy.


Plan warsztatów:

Wersja przedpołudniowa:

10:00 - 15:00 – projekcja filmu, praca w parach małżeńskich z przerwami na kawę

 

Zgłoszenia:

Kliknij na wybrany termin i wypełnij formularz zgłoszeniowy o ile nie podano inaczej przy terminie.

UWAGA! Przesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:

1) przetwarzanie danych osobowych przez Duszpasterstwo Rodzin celem realizacji wydarzenia
2) wpłatę zaliczki zgodnie z warunkami uczestnictwa w wydarzeniu
3) pozostałe warunki organizacyjne podane w ogłoszeniu dotyczącym wydarzenia


Wśród ekspertów wypowiadających się w filmie są:

JacekPulikowski - inżynier, wykładowca na Politechnice Poznańskiej. Znany w całej Polsce jako doradca rodziny i jako autor publikacji o tematyce rodzinnej.

Szymon Grzelak - doktor psychologii, praktyk i badacz zajmujący się zagadnieniami wychowania i profilaktyki problemów dzieci i młodzieży. Znany jako autor programu „Archipelag Skarbów. Napisał między innymi książkę „Dziki ojciec. Jak wykorzystać moc inicjacji w wychowaniu?”.

Robert Tekieli - dziennikarz, publicysta i animator kultury niezależnej. Zasłynął jako założyciel pisma „Brulion”. Początkowo zafascynowany New Age, stał się w latach 90, po przeżyciu nawrócenia na katolicyzm, jego zdecydowanym przeciwnikiem.

Jacek Racięcki - terapeuta uzależnień związany z Centrum Pomocy Duchowej w Warszawie. Moderuje grupy i warsztaty dla osób uzależnionych i współuzależnionych. Proponuje program „12 kroków” zbudowany na podstawach chrześcijańskich.

Anna Kołodziejczyk - psycholog, psychoterapeuta ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Pracuje w Ośrodku Pomocy Psychologicznej BEDNARSKA w Warszawie.

  
Do góry