Relacja z rekolekcji rodzinnych 2009Fotorelacja z rekolekcji w Koszarawie, w 2009r.

Kochać żonę, męża, dzieci, teściową - ale jak?

W przepięknym beskidzkim zakątku - Koszarawie Bystrej odbyły się w lipcu 2009 roku rekolekcje z elementami warsztatów dla rodzin.

Gościli nas Ojcowie Franciszkanie w wygodnym i przestronnym domu rekolekcyjnym przy parafii pw. Stygmatów Świętego Franciszka z Asyżu. Bóg zapłać Ojcom za posługę i opiekę duchową.

Image


Małżonkowie uczestniczyli w zajęciach na temat pogłębienia więzi w małżeństwie i rodzinie. Spotkania w grupie kilku małżeństw nie tylko edukują, ale również wspierają i zachęcają do pogłębienia, czasem naprawy więzi w rodzinie.

Jak sobie radzić z trudnymi uczuciami, jak je okazywać aby nie ranić innych, jaki jest właściwy kierunek rozwoju więzi małżeńskich, to tylko niektóre z pytań, na które uczestnicy rekolekcji poszukiwali odpowiedzi wraz z prowadzącym prof. Krystianem Wojaczkiem.

Małżonkowie, na podsumowaniu rekolekcji zwracali uwagę na potrzebę wspólnego ubogacania się własnymi doświadczeniami. Ważne było również dla nich to, że wiedza jaką otrzymali podczas podsumowywania ćwiczeń warsztatowych została zakorzeniona w tekstach biblijnych w trakcie spotkań kręgu biblijnego.


Image


Całość rekolekcji dopełniały zajęcia o tematyce religijnej połączone z elementami zabaw, śpiewu i rysunku, prowadzone dla dzieci przez nasze przemiłe panie: Asię, Agnieszkę, Martę i Milenę.


Image


Zajęcia dla starszych(zwłaszcza sportowe) prowadził pan Darek, a w gospodarczych zajęciach i nie tylko pomagała nam pani Terenia.


Image


Zespół muzyczny o zmiennym składzie to: Grześ - skrzypce, Darek - gitara, Jurek - gitara, Michał - gitara, Milena - bongosy, śpiew.


Image


Za ich wkład w realizację i uśmiech oraz wieczorne odprawy jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy.


Image


Czas poobiedni to wiele atrakcji przygotowanych dla rodzin. Konkurencje, z którymi zmagali się wszyscy członkowie rodziny, takie jak: podłączenie gniazdka elektrycznego, ubranie dziecka (lalki) na spacer, czy poskładanie ludzików z klocków Lego, to tylko niektóre z zadań na rodzinnym torze przeszkód.


Image


Image


Wyprawa dla małych i dużych mężczyzn z rzutem telefonem komórkowym na odległość i pytaniami z zakresu wiedzy przyrodniczej i orientacji w terenie.


Image


Image


Swoich mężczyzn żegnały żony i matki.


Image


W trakcie, gdy mężczyźni i chłopcy wykazywali się męstwem, panie wykonały dla nich metodą qulling'u arcydzieła - ręcznie robione kartki.


Image


Image


Byłoby co najmniej smutno gdybyśmy będąc w górach nie zdobyli żadnego szczytu. Tak na szczęście się nie stało.


Image


Wycieczka w góry choć kilkugodzinna to z przygodami. Chociaż nie było niedźwiedzi niektórzy chowali się za drzewami :)


Image


Po pięknym słoneczku zmoczył nas letni deszczyk na Hali Kamińskiego. Ostatecznie dotarliśmy na granicę Polsko - Słowacką pod szczyt Mędralowej, gdzie najbardziej smakowały drożdżówki, nie tylko szefowej.


Image


Wspólne zdjęcie i w powrotnej drodze zdobycie szczytu Magurki i podziwianie pięknych widoków okolicznych łańcuchów górskich.


Image


W stylowej chatce góralskiej mogliśmy zakończyć nasze wspólne rodzinne rekolekcje kiełbaską z grilla i śpiewem.


Image


Wszystko co się wydarzyło na tych rekolekcjach było dla nas doświadczaniem działania Boga. Jemu więc dziękujmy za tak rodzinną atmosferę, za życzliwość i uśmiech, zaangażowanie i często bezinteresowny dar wszystkich uczestników i prowadzących.

Prośmy o wytrwałość w naszych postanowieniach i chęci działania. Podzielmy się naszymi owocami z innymi, w naszych domach, pracy. Zachęcajmy do budowania domu, rodziny na Skale - Jezusie Chrystusie.


Szczęść Boże

Katarzyna i Michał Jurkiewiczowie

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej

Do góry