Relacja z rekolekcji rodzinnych 2012Fotorelacja z rekolekcji w Koszarawie, w 2012r.

Budowaliśmy dom, a właściwie przyglądaliśmy się w jaki sposób do tej pory wyglądały nasze wysiłki aby dom był trwały, dawał poczucie bezpieczeństwa, aby jego mieszkańcy byli szczęśliwi i chętnie w nim przebywali. Był to czas dla nas wszystkich niezwykły. Dziękujemy na wstępie wszystkim uczestnikom oraz kadrze, bez której nie mogłyby się odbyć rekolekcje.


Teren górzysty, więc szansa na podłoże skaliste :)


W oczekiwaniu na pierwszych gości (Grzegorz - na co dzień nie nosi takich okularków)


Każdy mógł codziennie nakarmić się słowem Bożym i ciałem Jezusa Chrystusa.


Nasi rekolekcyjni muzyczni co roku podwyższają swój poziom.


Zabawy z chustą Klanzy.


Nasi Księża Łukasz i Szymon odpowiadają na przeróżne pytania.


Na wieczornym śpiewograniu w chatce góralskiej.Czas na zwiedzanie okolicy. Wszędzie pod górkę, albo z górki.


Przełęcz Klekociny. Wspólne wyjście na Jałowiec.Niektórzy wbiegli na Beskidek.


Na Beskidku było jeszcze nas sporo.


Po 50 minutach na Jałowcu znacząco zmalała nasza grupa. (Niektórzy byli przed nami indywidualnie)


A wieczorem - modlitwy wieczorne z tańcem, śpiewem i muzyka na chwałę Pana.


Ujawniły się talenty.Niespodzianką było przedstawienie stworzenia świata, którego pomysłodawcą byli: Ks. Łukasz i Ks. Szymon,
a przedstawiały dzieci wszystkich grup wiekowych.


http://www.youtube.com/watch?v=BA_OJQttatM


Księża posługujący na rekolekcjach, w tym roku otrzymali sakrament święceń kapłańskich, dlatego udzielili wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego.


Było też spotkanie z leśnikiem panem Karolem Kamińskim z Koszarawy Bystrej. Opowiadał o swojej pracy i otaczającej nas przyrodzie.


Jak co roku odbyła się wyprawa męska. Tym razem nowe wyzwania czekały na naszych mężczyzn, tych dużych i tych małych.


Nasze kobiety też nie próżnowały, artystyczne talerze wykonały.


Na warsztatach, zgodnie z tematem rekolekcji przyglądaliśmy się w jaki sposób najlepiej budować dom rodzinny.Na koniec małżonkowie symbolicznie zbudowali swoje domy.


Nasz barometr na koniec warsztatów wskazywał w większości słoneczną pogodę.Choć pogoda zawsze była, to czasem utrudniała wykonanie zadań podczas spacerku na orientację.


Namiot z dwóch pałatek wojskowych dawał 2 punkty pod warunkiem wykorzystania wszystkich elementów i samodzielnego utrzymania się w pionie. Zaskoczeniem dla jurorów było rozwiązanie Ewy i Łukasza. Warunki spełnione, 2 punkty przyznane (przespać w takich warunkach byłoby jednak trudno :)


Zwycięska drużyna po wykonaniu zadania.


Decydujący strzał do puszki.


Aby na nowo budować na Skale - Jezusie Chrystusie trzeba nam było ponownie wypowiedzieć słowa przysięgi małżeńskiej.


Po odnowieniu przyrzeczeń małżeńskich wesele.Wieczorami czas na adorację Najświętszego Sakramentu.


Tegoroczni uczestnicy z prowadzącymi.

od lewej góra: Jarek, Janek, Ewa, Łukasz, Wojtek, Boguś, Andrzej, Michał, Tomek, Piotrek
od lewej środek: Gosia, Lidia
od lewej dół: Basia, Gosia, Ewelina, Joachim, Dorota, Kasia, Magda, Justyna

(mówiłem, że się nauczę wszystkich Waszych imion :)


Nasza kadraOd lewej góra: Karolina, Ks. Łukasz, Michał, Karol, Kasia, Aga, Grześ, Ania
Od lewej dół: Darek, Basia, Terenia, Milena, Adrian
Na leżąco: GrzegorzNa koniec rekolekcji poprosiliśmy uczestników o napisanie kilku słów, które mogłyby być zachętą dla wszystkich, którzy zastanawiają się czy jest to dla ich rodziny. Mam nadzieję, że będą to słowa dodające odwagi wszystkim, którzy chcą wzmacniać swoje małżeństwa i rodziny.

Opinie rekolektantów 2012r.

Polecam te rekolekcje wszystkim tym, którzy uważają, że taka forma spędzenia czasu nie jest dla nich, oraz tym, którzy maja jakieś opory, lęki, obawy przed tym, aby zrobić krok w „przepaść”, aby oddać siebie i bliskich Jezusowi. To „niebezpieczne” rekolekcje. Jezus nie pozwoli ci odejść stąd z niczym. Darmo dostaniesz tu wiele.

To by było na tyle. Dzięki, z Bogiem Wojtek

 * * *

Rekolekcje rodzinne – czas wspólnego stanięcia w Bożej perspektywie. Czas nowego zachwytu Panem Bogiem, współmałżonkiem, dziećmi, czas nowego odkrycia swojej wartości i swojego miejsca w Bożym planie. Wreszcie – czas nowej nadziei – że pomimo, a może właśnie poprzez trudności zdążamy wciąż razem jako małżeństwo i jako rodzina w kierunku nieba.

Bardzo, bardzo Wam dziękuję! Gosia

* * *

Były to rekolekcje bardzo dobrze przygotowane, uwzględniały potrzeby dorosłych i dzieci. Był to czas spotkania z Bogiem i ze współmałżonkiem. Podczas warsztatów dostaliśmy narzędzia i wiedzę służącą do poprawy jakości małżeństwa.

Dorota i Andrzej

 * * *

Te rekolekcje to był dobrze spędzony czas wakacji. Czas, w którym oprócz chwil dla siebie mogliśmy być bliżej Tego, który umacnia, doświadczyć postaw i sytuacji potwierdzających, że obecnie tworzony obraz rodziny/małżeństwa rekomendujący postawę, że to co zepsute – wyrzuca się – jest błędem. Nas i nasze małżeństwo można poprawić, odbudować, wzmocnić pod warunkiem, że jesteśmy otwarci na obecność Boga w naszym życiu, że umiemy Go dostrzec w drugim człowieku. Bardzo dobra formuła rekolekcji – to nie tylko siedzenie i słuchanie, to także wspólna refleksja i tłumaczenie rzeczy prostych, podstawowych czasami, które niestety często gubią się w nas samych.

Dziękujemy. Ewa i Łukasz

 * * *

Nasze rekolekcje rodzin, w ramach Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Gliwickiej. Pierwszy raz byliśmy na takich rekolekcjach. Przyjechaliśmy z mieszanymi uczuciami. Natomiast sam przebieg rekolekcji, prowadzenie, opieka duchowa jak i fizyczna przerosły najśmielsze oczekiwania. Jedziemy z powrotem tak ubogaceni duchowo, że chce się po prostu żyć. Podsuwamy pomysł by przeprowadzić rekolekcje dla starszych małżeństw.

Lidia i Joachim 39 lat małżeństwa

* * *

Rekolekcje są okazją do pogłębienia wiary, lepszego poznania siebie i drugiego człowieka, daja możliwość zaczerpnięcia ze Źródła, którym jest Jezus Chrystus ukryty w każdym napotkanym człowieku. Czas rekolekcji bardzo namacalnie pokazuje, że Jezus żyje wśród nas.

Bóg zapłać Tomek

* * *

Dzięki udziałowi w rekolekcjach człowiek porządkuje swoje serce i układa (z Bożą, Kasi i Michała) pomocą we właściwej hierarchii ważne sprawy w życiu. Rekolekcje dają refleksję, kto i co jest w życiu WAŻNE, kierują ku Bogu, ale też zwracają uwagę na człowieka, jako CUD (ciało / umysł / dusza), jego WARTOŚĆ i niepowtarzalność. To wspaniała okazja dla ŻONY i MĘŻA na umocnienie małżeństwa! (jeśli otworzą swoje serca).

Z Bogiem Magda
Do góry