Relacja z rekolekcji rodzinnych 2011


Fotorelacja z rekolekcji w Koszarawie, w 2011r.

W roku 2011 odbyły się dwa turnusy rekolekcji dla rodzin:

Turnus I - Kochać żonę, męża, dzieci, teściową - ale jak?

To były kolejne rekolekcje, które obfitowały w nowe doświadczenia. W tym roku na rekolekcjach posługiwali również diakoni - Szymon i Łukasza. Zajmowali się nie tylko grupą naszej młodzieży, ale służyli również swoją wiedzą, doświadczeniem wszystkim pozostałym uczestnikom rekolekcji. Bardzo dziękujemy im jeszcze raz za posługę, zaangażowanie i serce, którym dzielili się z wszystkimi. Pamiętamy w modlitwie i wyczekujemy dnia ich święceń kapłańskich 26 maja 2012r. Mamy nadzieję, że pomimo obowiązków na swoich nowych parafiach będą mogli być i służyć rodzinom w kolejnych latach.

Na zdjęciu spotkanie z Szymonem i Łukaszem, którzy odpowiadali na przeróżne pytania dotyczące zarówno ich powołania, jak i przyziemnych spraw związanych z życiem w seminarium.

Wbrew pozorom to nie bezstresowe wychowanie, a jedynie wyraz duszy artysty, albo przyszłej manikiurzystki :)Jak co roku klepoki robiły furorę. W seminarium takich zabawek nie mają :)Pogoda jak zwykle dopisała, dopisali i ojcowie z synami na męskiej wyprawie. Widać na poniższym zdjęciu kto przecierał szlaki :)Rozwidlony patyk, kawałek gumy i dobry haczyk to podstawa aby trafić do celu z własnoręcznie zrobionej procy.Nauka maskowania tez była inspirująca dla wojowników miłości.Pani również się nie nudziły. Ozdabianie szkła to niezwykle precyzyjne zajęcie.Zjadłem wszystko i jestem taaaaaki duuuuży!Codzienne spotkania na warsztatach to dobry czas na uczenie się budowania prawidłowych relacji w małżeństwie i rodzinie. Spotkania prowadził prof. Krystian Wojaczek, który wiele lat służy małżeństwom i ukazuje strategię udanego małżeństwa.To zawsze uroczysty moment kiedy małżonkowie odnawiają swoje śluby małżeńskie.

Turnus II - Konflikt szansą dla małżeństwa.

Zapobiegać konfliktom to priorytet naszych starań w codziennych relacjach małżeńskich. Czasem jednak ktoś ma gorszy dzień, ktoś nie zrozumiał prawidłowo komunikatu i konflikt gotowy. Wraz z prowadzącą warsztaty psycholog mgr Bernadetą Szymik - Kozaczko uważamy, że konflikt jest niejednokrotnie szansą dla małżeństwa. Konflikt może motywować do podjęcia pracy nad sobą i dokonywania pozytywnych zmian. Paradoksalnie konflikt może umacniać więzi w małżeństwie jeśli zostanie prawidłowo rozwiązany. Jeśli dwoje ludzi buduje swój dom na Skale to żadne burze, ani fale go nie zniszczą.


Po kilkugodzinnym odpoczynku pierwsi goście.


Zespół wolontariuszy w pełnej gotowości. Na zdjęciu nie ma wszystkich bo ktoś musi być na służbie :)Tym razem na męskiej wyprawie zdobywaliśmy inne umiejętności.Każdy kaliber dozwolony, choć nie koniecznie tak samo skuteczny.Na moją komendę... Strzelaj!Gotuj pędzel i do dzieła!... i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci ....Tato! Ty wiesz co robisz?Bądź moją królową!To nie photoshop! Górska zieleń naprawdę ma inny odcień.Do zobaczenia za rok w Koszarawie :)
Do góry