Spotkanie dla młodzieży 28 maj 2019r.

plakat b W związku z organizacją XII edycji Metropolitalnego Święta Rodziny wzorem lat ubiegłych pragniemy zaprosić młodzież i dorosłych na spotkanie z Damianem Dekowskim - tłumaczem i koordynatorem programu "Powrót i odnowa".

 TEMAT: "Nieplanowana ciąża i co każdy człowiek powinien wiedzieć wchodząc w dorosłość? Jak podejmować kluczowe decyzje życiowe, by nie pogłębiać cierpienia, ale by je zmniejszać?" - spotkanie dla młodzieży (koedukacyjne).

PROWADZĄCY: Damian dekowski - tłumacz i kordynator programu "powrót i odnowa"

MIEJSCE: Centrum Edukacyjne Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II 5a, Gliwice

KOSZT: wstęp wolny

ORGANIZATOR: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej

KONTAKT: tel. 507389948, email: biuro(at)dorodzin.pl

ZGŁOSZENIA: Wypełnij formularz zgłoszeniowy

TERMIN: 28 maj 2019 młodzież godziny 9;11;13 wymagana rejestracja

TERMIN: 28 maj 2019 dorośli godzina 16:00 - nie jest wymagana rejestracja

 

PLAKAT: pobierz plakat w wersji pdf formatu A4

 

Godzina 9; 11; 13 - spotkanie dla młodzieży klas 2 i 3 szkół średnich pt. Nieplanowana ciążą i co każdy człowiek powinien wiedzieć wchodząc w dorosłość? Jak podejmować kluczowe decyzje życiowe, by nie pogłębiać cierpienia, ale by je zmniejszać?

Godzina 16 - spotkanie dla rodziców, katechetów, nauczycieli i doradców pt. Nieplanowana ciąża - jak rozmawiać z nastolatkami. Jak podjąć temat nieplanowanej ciąży i przedyskutować go w kontekście rodziny.

 

Dlaczego warto przyjechać?

Dlatego, że młodzi ludzie, często  wbrew oczekiwaniom rodziców, zachowują się ryzykownie. Nie mając podstawowej wiedzy podejmują czasem decyzje, które mogą zaważyć na ich przyszłości. Zdarza się, że pogubieni w świecie wartości poszukują odpowiedzi na pytania, które wymagają konkretnych i jasnych odpowiedzi. Wykorzystywani przez osoby nieuczciwe zatracają prawdziwą miłość, która prowadzi do pełni szczęścia.

 

 

Do góry