Spotkanie "Komandos - jak być mężczyzną?" 23 maj 2017r.

W związku z organizacją X edycji Metropolitalnego Święta Rodziny pt. „Rodzina źródłem miłości” wzorem lat ubiegłych pragniemy zaprosić młodzież na spotkanie z Markiem Korusem, który podzieli się swoim doświadczeniem w odkrywaniu swojej męskości.

 TEMAT: "Komandos - jak być mężczyzną" - spotkanie dla młodzieży (koedukacyjne).

PROWADZĄCY: Marek Korus - jest szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci. Były komandos. Od kilku lat spotyka się z więźniami i pokazuje, że nawet z najtrudniejszej sytuacji jest dobre wyjście.

MIEJSCE: Centrum Edukacyjne Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II 5a, Gliwice

KOSZT: wstęp wolny

ORGANIZATOR: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej

KONTAKT: tel. 507389948, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZGŁOSZENIA: Wypełnij formularz zgłoszeniowy

TERMIN: 23 maj 2017 godzina 9:00

PLAKAT: pobierz plakat w wersji pdf formatu A4

 

Dlaczego warto przyjechać?

Dzisiaj żyje się szybko i często bez sentymentów. Czasem wychowanie młodego pokolenia sprowadza się do modelu pt. "Za wszelką cenę musisz osiągnąć cel". Czyj to jest cel? Dziecka, czy rodziców? Wydawoło by się, że takie twarde wychowanie umożliwi dobry start w dorosłość tymczasem obserwujemy tendencję uciekania od rzeczywistych trudności w świat wirtualny gdzie niejednokrotnie, zgodnie ze stosowanym modelem wychowania, sprawy załatwia się siłą, a gdy "giną" to zwykle mają kolejną szansę. Czy męskość to siła? Jeśli tak to czy tylko fizyczna?

Dlaczego zapraszamy również dziewczyny? Dlatego, że coraz częściej brakuje im ojców (obecność fizyczna - rozwód, praca za granicą, nieobecność psychiczna - brak relacji z córką). W przypadku braku prawidłowego wzorca, mężczyzny jakim powinien być w pierwszej kolejności tato, wzrasta prawdopodobieństwo podejmowania zachowań ryzykownych w relacjach z rówieśnikami.

 

 

Do góry