Małżeństwo sakramentalne

baner Rudy 2019 1Zapraszamy wszystkie rodziny na wspólne świetowanie u Matki Bożej Pokornej w Rudach. Chcemy jak co roku wspólnie modlić się i dzielić wiarą jak chlebem. Energia i uśmiech najmłodszych zostanie jak zwykle zagospodarowana a rodzice i osoby zainteresowane tematyką małżeństwa i rodziny będą mogły posłuchać wykładu. Spotkajmy się 15 czerwca w Rudach. Zaproś znajomych, zadbaj o swoją rodzinę!

 

 

Czytaj więcej

baner Rudy 2018 1Zapraszamy wszystkie rodziny na wspólne świetowanie u Matki Bożej Pokornej w Rudach. Chcemy jak co roku wspólnie modlić się i dzielić wiarą jak chlebem. Energia i uśmiech najmłodszych zostanie jak zwykle zagospodarowana a rodzice i osoby zainteresowane tematyką małżeństwa i rodziny będą mogły posłuchać wykładu. Spotkajmy się 9 czerwca w Rudach. Zaproś znajomych, zadbaj o swoją rodzinę!

 

 

Czytaj więcej

Poniżej zamieszczamy kwestie, nad którymi warto się zastanowić i ustalić w małżeństwie przed wyjazdem za granicę do pracy.

Rozeznanie konieczności wyjazdu.
1. Czy zostały wyczerpane możliwości poszukiwania pracy w pobliżu zamieszkania?
2. Czy macie możliwość zmiany zawodu?
3. Czy macie możliwość zmiany miejsca zamieszkania całą rodziną?
4. Czy macie do kogo zwrócić się o pomoc finansową?
5. Czy trudna sytuacja finansowa jest powodowana czynnikami, na które macie wpływ?
6. Czy sytuacja finansowa w ostatnim okresie pogarszała się systematycznie?

Czytaj więcej

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką życia prenatalnego do wysłuchania wykładu, który został wygłoszony przez dr Emilię Lichtenberg-Kokoszkę w dniu 29.04.2017 na spotkaniu w Centrum Edukacyjnym jana Pawła II w Gliwicach.

Czytaj więcej
Do góry