Kropelka dla małżeństwa – komunikacja

Warsztaty komunikacji małżeńskiej

Termin

24 luty 2024 r. godziny 9 - 16.

Miejsce

Gliwice, ul. Bernardyńska 19.

Koszt

150 zł od pary.

Zgłoszenia

Formularz zgłoszeniowy

„Kochanie, porozmawiaj ze mną!”

To tytuł warsztatów z komunikacji małżeńskiej”.

Umiejętność prowadzenia dialogu małżeńskiego jest niezbędnym elementem budowania relacji i więzi między mężem a żoną. Własne doświadczenie małżeńskie oraz spotkania z innymi małżonkami pokazują, że częstą przyczyną konfliktów i nieporozumień jest nieprawidłowa komunikacja. Od braku komunikacji, poprzez zdawkowe informacje, do przekazywania raniących i niezrozumiałych treści małżonkowie coraz bardziej oddalają się od siebie, bo przestają siebie rozumieć.

Poznanie podstawowych zasad dobrego komunikowania się i przećwiczenie dialogu we własnym małżeństwie jest początkiem umacniania relacji i pogłębiania więzi, które są niezbędne, aby być szczęśliwym mężem i żoną.

Zapraszamy pary małżeńskie do spotkania w dialogu. Dbać o relacje małżeńskie można na wiele sposobów, my proponujemy połączyć przyjemne z pożytecznym. W atmosferze randki, przy dobrej kawie i ciastku, małżonkowie będą mogli poznać lub przypomnieć sobie zasady prawidłowej komunikacji i praktycznie je przećwiczyć.

Trudności w porozumieniu małżonków mogą przyczyniać się do powstawania nieporozumień a czasem nawet konfliktów. To najczęściej podawany powód z którym pary zgłaszają się w poradni życia rodzinnego po pomoc.

Nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być jeszcze lepiej!

ZALICZKA

Oprócz zgłoszenia wymagana jest wpłata zaliczki w wysokości 60 zł.

Prosimy o wpłatę podane poniżej konto bankowe w terminie do tygodnia od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Duszpasterstwo Rodzin, ul. Łużycka 1, 44-100 Gliwice

Bank Pekao S.A. I/O. Gliwice, Nr 78 1240 1343 1111 0010 0621 2620

tytułem: darowizna na cele kultu religijnego (warsztaty małżeńskie)

WARSZTATY POPROWADZĄ

Katarzyna
Kamińska-Jurkiewicz

Diecezjalna Doradczyni Życia rodzinnego

Michał
Jurkiewicz

Diecezjalny DoradcA Życia rodzinnego

Katarzyna i Michał Jurkiewiczowie – małżeństwo z 27 letnim stażem, rodzice dwóch dorosłych synów, diecezjalni doradcy życia rodzinnego, twórcy gry małżeńskiej „Przekonaj mnie!”.

Uczestnicy o warsztatach z komunikacji

Podobał mi się jasny i konkretny przekaz jak dobrze się komunikować, ale i jakich błędów unikać. Dużo przykładów i ćwiczeń. Miła rodzinna atmosfera. Osobiście zobaczyłem, że w komunikacji z żoną, wiele razy ją blokowałem i wysyłałem błędne sygnały. Będę nad tym pracować.
Andrzej
mąż Kasi
Warsztaty pozwoliły na bliskie spotkanie z moim mężem jak na randce a zarazem głębokie rozmowy o sprawach niekiedy trudnych, na które brakuje czasu w codzienności. Chcę pracować nad doceniam i chwaleniem mojego męża. Szkoda, że tak mało małżeństw korzysta z tego spotkania i warsztatów.
Milena
żona Patryka
Warsztaty dały możliwość przedyskutowania w krótkich ćwiczeniach poruszanych tematów. Z pewnością jest to impuls do rozpoczęcia analizy codziennych sytuacji, zachowania i emocji, które pojawiają się w czasie rozmowy. Przypomniałem sobie, że dobrze jest o wszystkim rozmawiać.
Konrad
mąż Justyny