Małżeństwo na wirażu

  18 maja zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem "Małżeństwo na wirażu". Gościć będziemy Danutę i Marka Kuźników.

 

W ramach corocznego Konwentu Duszpasterstwa Rodzin zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie z państwem Danutą i Markiem Kuźnikami, którzy podejmą temat "Małżeństwo na wirażu"

 

Kiedy? 18 maj 2014r. godz 10:00 - 16:00

Gdzie? Centrum Edukacyjne Jana Pawła II 5a, Gliwice

Koszt? Wstęp wolny

Zgłoszenia? nie wymagane

Organizator? Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej

Plakat do pobrania?  TUTAJ

Plan spotkania?

10:00 – 10:15 - wprowadzenie

10:15 – 12:15 – I część wykładu

12:30 – 13:30 – Msza św. w Katedrze – Ks. bp. Jan Kopiec – Rozpoczęcie Metropolitalnego Święta Rodziny – msza w intencji małżeństw i rodzin oraz doradców życia rodzinnego naszej diecezji

13:30 – 14:30 – spotkanie przy kawie

14:30 - 16:00 - II część wykładu

Dzieci będą miały zapewnioną opiekę!

 

Notka o prelegentach:

Marek Kuźnik

Dr psychologii – specjalność psychologia kliniczna i psychologia rozwoju człowieka; psychoterapeuta; trener. Adiunkt w Zakładzie Nauk o Rodzinie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykładał m in. w Instytucie  Psychologii Stosowanej UJ w Krakowie, Uniwersytecie A. Mickiewicza w Kaliszu. Ukończył szkolenia z zakresu pracy terapeutycznej w nurcie Gestalt, Analizy Transakcyjnej, Terapii grupowej NEST, oraz Interwencji Kryzysowej.  W trakcie szkoleń do certyfikatu psychoterapeuty rodzin w Zakładzie Rodzin UJ w Krakowie. Przez kilka lat pracował w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Częstochowie. Certyfikowany trener warsztatów psychoedukacyjnych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.  Członek zarządu oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Częstochowie

Prowadzi szkolenia i warsztaty psychologiczne m.in.: dla nauczycieli, pracowników socjalnych, asystentów rodzin, rodziców dzieci przedszkolnych, dla kapłanów w ramach formacji kapłańskiej, dla personelu medycznego. Pracował z bezrobotnymi i niepełnosprawnymi.

Jest szczęśliwym mężem i tatą trójki dzieci.

 

Danuta Kuźnik

Pedagog terapeuta w systemie Montessori, magister filologii polskiej KUL i UAM.  Od kilku lat pracuje w Przedszkolu Sióstr Nazaretanek w Częstochowie jako pedagog. Prowadzi  zajęcia dla rodziców. Nauczyciel, pedagog czynna w sposób falowy, z uwagi na kolejno zdobywane stopnie specjalizacji macierzyńskiej. Poezja otwiera przed nią drzwi i pozwala rozumieć to, co niewyrażalne słowami, zapisane między linijkami tekstów. Autorka kilku książek dla dzieci i młodzieży. Posiada doświadczenie w prowadzeniu grup, warsztatów, szkoleń. Wraz z mężem wielokrotnie organizowała spotkania dla młodzieży, sesje akademickie, warsztaty literackie, filozoficzne, modlitewne. W chwilach wolnych szydełkuje z pasją, czyta namiętnie lub śpi głęboko.

Na podstawie: www.kuzniki.com.pl

 

Do góry