Gender - nagranie

 

Nagranie można pobrać z naszego działu pobierania TUTAJ lub posłuchać klikając poniżej na odtwarzanie.

 

{youtube}UHwhqVqtLT0{/youtube}

 


Notka o prelegencie: ks. dr hab. Antoni Bartoszek UŚ

Dziekan Wydziału Teologicznego UŚ, kierownik Zakładu Nauk o Rodzinie , teolog, moralista.


Co może zrobić każdy z nas:

 • Szerokie informowanie znajomych  o ideologii gender - tu  potrzebna jest wiedza, należy samemu dobrze ją zgłębić, np. zapoznając się z lekturą książek Gabriele Kuby, które można zakupić dzisiaj.:
  Dr Gabriele Kuby: "Jesteśmy na drodze do nowego totalitaryzmu. I to będzie totalitaryzm przekraczający nasze wyobrażenia"
  Dr Gabriele Kuby - (ur. 1944 w Konstancji, w Bawarii) socjolog, publicysta, krytyk społeczny, autorka wielu książek  i wykładów, występuje jako niezależny ekspert. Po ponad 20 latach zajmowania się ezoteryką,  w 1997 roku postanowiła wstąpić do Kościoła Katolickiego. Od tamtej pory siłę swojego przekazu czerpie z wiary w Jezusa Chrystusa. Jej mottem są słowa Edyty Stein: „Kto szuka prawdy znajduje Boga”.

 • Rebelya.tv opublikowała z polskimi napisami w Polsce film dokumentalny norweskiego komika Haralda Eia, który wywołał burzę w skandynawskim kraju. Film, który wysadził gender na rebelia.pl - http://rebelya.pl/post/5169/juz-ponad-115-tysiecy-wyswietlen-filmu-ktory-wy
  W tym filmie Harald Eia dokonał następującego zabiegu:  udając laika, zadawał pytania  na temat kobiet i mężczyzn norweskim naukowcom i innym intelektualistom specjalizującym się w "gender studies". Następnie o to samo pytał uznanych naukowców  z uniwersytetów brytyjskich i amerykańskich, ale nie specjalistów od gender, lecz innych dziedzin - psychologii ewolucyjnej, genetyki behawioralnej i biologii. W krajach anglosaskich i w swojej ojczyźnie otrzymał zupełnie różne odpowiedzi niż w Norwegii. Potem pokazywał je znowu norweskim rozmówcom i rejestrował ich reakcje. Pytał też tzw. zwykłych ludzi, co pokazało, w jak różnych światach żyją masy i świat norweskich elit intelektualnych. Harald Eia oprócz tego, że jest znanym w Norwegii komikiem, jest również socjologiem i antropologiem i jego motywacją było zweryfikowanie stanu współczesnej nauki norweskiej. Weryfikacja okazała się brutalna. Jego filmy skłoniły władze do cofnięcia funduszy na część badań. Na przykład "Gender Equality Paradox" przyczynił się do zamknięcia finansowanego przez państwo Nordyckiego Instytutu Gender Studies na Uniwersytecie Oslo.

 • Dawać solidne fundamenty właściwych wzorców swoim dzieciom – być samemu dobrym przykładem, budować mocne więzi małżeńskie i rodzicielskie poprzez spędzanie ze sobą odpowiedniej ilości czasu, umiejętność rozmawiania na każdy temat i wspólne budowanie relacji z Panem Bogiem.

 • Kontrolować co dziecko robi na internecie.

 • Każdy rodzic musi sprawdzić czego nauczane jest jego dziecko w szkole - od podstawówki do liceum. Sprawdzanie podręczników, rozmowa z dyrekcją i jej kontrolowanie, tworzenie grup rodziców gotowych bronić swoich dzieci.

 • Włączanie się do trójek klasowych, rad rodziców w celu kontroli szkoły z tego poziomu - bardzo ważne zadanie, przed którym nie wolno się uchylać.

 • Tworzenie lokalnych struktur, kół, stowarzyszeń przeciw genderowych - razem będzie łatwiej niż w pojedynkę.

 • Zapraszamy do zapisania się na listę przy wyjściu z sali z podaniem adresu mailowego. Stworzenie takiej bazy kontaktowej pozwoli na przesyłanie na bieżąco informacji, petycji przeciw seksualizacji i innym zagrożeniom wynikającym z ideologii gender.

 • Zapisywanie się do inicjatyw, łączenie w jedno wszystkich ludzi dobrej woli - im więcej nas będzie tym łatwiej odeprzemy to niebezpieczeństwo www.niedlagender.pl i Obywatelskie Stowarzyszenie Rodziców informacje na stronie Gliwickiego Klubu Frondy.

 • Pisanie wszelkich protestów, petycji do MEN,  a szczególnie władz samorządowych że nie wolno bez zgody rodziców na demoralizację naszych dzieci.

 • Rozdawanie ulotek informacyjnych w szkołach, parafiach, wspólnotach, wśród mieszkańców - rozmowa, rozmowa, rozmowa,  tłumaczenie o zagrożeniu.

 • Osoby wierzące w Boga prosimy o modlitwę, wszelkie ofiary (np.  post) w tej intencji.

Do góry