IX Światowe Spotkanie Rodzin Dublin 2018

Ojciec św. Franciszek zaprasza rodziny na IX Światowe spotkanie rodzin w Dublinie. Hasło przyszłorocznego Spotkania brzmi: „Ewangelia rodziny: radość dla świata”

 W programie spotkania z udziałem rodzin z całego świata przewidziany jest trzydniowy kongres na temat „Ewangelia Rodziny: radość dla świata”, festiwal rodzin i uroczysta Eucharystia, wieńcząca spotkanie. Zjazd zostanie poprzedzony specjalnym cyklem katechetycznym, dostępnym także w wersji online i poprzez aplikację na smartfony i zatytułowanym: „Amoris. Mówmy o rodzinie! Bądźmy rodziną!”. Gospodarzem spotkania jest archidiecezja Dublinu.

Do rejestracji zaproszone są zarówno osoby indywidualne (pełnoletnie), rodziny z dziećmi, duchowni i grupy uczestników przynależące do wspólnot, parafii lub diecezji. Uczestnicy mogą zarejestrować się na całe spotkanie, Festiwal Rodziny lub jedynie Mszę św. posłania, której będzie przewodniczył Ojciec Święty. Szczegółowy program, zasady rejestracji oraz koszty uczestnictwa znajdują się na oficjalnej stronie spotkania www.worldmeeting2018.ie w zakładkach: ”Programme” i „Tickets”. Na stronie znajdują się też oficjalny hymn spotkania oraz  przydatne informacje turystyczne

Światowe Spotkania Rodzin odbywają się co kilka lat, z inicjatywy Jana Pawła II, Pierwsze z nich odbyło się w Rzymie, w dniach 8-9 października 1994 r. z okazji obchodzonego wówczas międzynarodowego Roku Rodziny.

Zobacz film promujący spotkanie w j. polskim: http://www.icatholic.ie/wmof-2018-promo-pl/

 

 

 

Do góry